Tere tulemast D-wear e-poodi.
Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Didriksons 1913

 

Rootsi juhtiv funktsionaalsete ülerõivaste tootja Didriksons1913 on tegutsenud alates aastast 1913. Didriksonsi rõivad on ilmastikukindlad, vastupidavad ja kvaliteetsed. Rõivaid on praktilised, säravates värvitoonides ning parimatest materjalidest. Didriksonsi klientide hulka kuuluvad kõik aktiivseid eluviise harrastavad inimesed, kes vajavad kaasaegseid funktsionaalseid rõivaid, mis muudavad õuesolemise igal aastaajal meeldivaks.

Storm System, Breeze System, Mo:ve System, Thermal System
Kaubamärgi Didriksons rõivad on jaotatud nelja gruppi või nn süsteemi. Need süsteemid aitavad kliendil aru saada, kuidas toode on disainitud ja leida toode, mis vastab just tema vajadustele. Igal süsteemil on oma kindlad omadused.

Dry Level, Function Level, Heat Level, Breathable Level
Toodetest kiire ja lihtsa ülevaate saamiseks on toote omadused grupeeritud. Saame rääkida veepidavusest (Dry Level), funktsionaalsusest (Function Level), soojapidavusest (Heat Level) ja hingavusest (Breathable Level).

Didriksonsi toodete veepidavus ja hingavus on saavutatud kasutades spetsiaalseid membraankangaid. Veekindla kanga membraan on nagu kihiline võrk, mille väikesed augud on 20.000 korda väiksemad kui veetilk, kuid 700 korda suuremad kui veeauru molekul. Seega vesi väljast sissepoole voolama ei pääse, veeaur seestpoolt välja aga küll, tagades inimese pidevalt „auravale“ kehale võimaluse veeaur keha pinnalt minema juhtida ja keha kuivana hoida.

VEEPIDAVUSE number näitab vee survet meetrites, mida kangas talub. Näiteks tootel märgitud veekindlus 2000mm tähendab, et 2-meetrine veesammas kangast läbi ei pressi (Veepidavus on Didriksonsil märgitud ainult täielikult suletud õmblustega Storm System rõivastele.) Üldlevinud kokkulepe on, et täiesti veekindlaks peetakse kangaid, mille veekindlus on vähemalt 1500mm.

HINGAVUSE taseme number näitab, mitu kg niiskust laseb 1 m2 kangas läbi 24 h jooksul. Hingavust saab mõõta mitmete erinevate meetoditega. Didriksons kasutab ASTM E-96 BW STANDARDit. Hingavus on saavutatud kasutades veekindlaid ja hingavaid kangaid. Kui toode on veekindlast ja hingavast materjalist, aga õmblused ei ole suletud, võib hingavuse aste olla kõrgem kui suletud õmblustega tootel, kuna õmblused lasevad õhku läbi. Teine faktor on veekindla kanga võime lasta niiskust kanga seest välja. Kui vajate riietust aktiivsete eluviiside harrastamiseks, on väga oluline vaadata rõiva funktsioonide taset. Näiteks täiendav ventileerimise võimalus jms aitab hoida rõiva sees head mikrokliimat.

SOOJAPIDAVUSE number näitab rõiva võimet kaitsta sind madalate temperatuuride eest. Mida suurem on number, seda paremini suudab rõivas isoleerida sooja ja hoida sind soojas väga madalate temperatuuride juures. Soojapidavust mõjutab toote voodri paksus, kas see on tuule-ja/või veekindel ning kui suure osa kehapinnast rõivas katab. Soojapidavuse punkti alt selgub ka see, kas toote sisemise ja välimise kanga vahel veel midagi on. Näiteks vooder >60g/m2 tähendab, et kahe kangakihi vahel on materjal, mille ruutmeeter kaalub ca 60g ehk tegu on ülikerge materjaliga. Didriksonsi toodete puhul on tegemist tehiskiust vatiiniga, mis kahe kangakihi vahel sooja hoiab. Võrdluseks kasutatakse parkadel soojustust, mille ruutmeeter kaalub 180g/m2 ehk tegu on paksema materjaliga.

FUNKTSIOONIDE tase näitab, kui palju on tootel erinevaid funktsioone või omadusi (nt võimalus reguleerida varrukate, kapuutsi vms laiust, erinevate krõpsude, paelade olemasolu jne) ja milleks need head on.

KUIDAS LUGEDA TOOTEINFOT? Didriksonsi rõivaste omadustest ja nn süsteemidest arusaamist lihtsustab järgmine näide. Nt Storm System talvekombede väliskangas on tihe nailonkude, mida on töödeldud WR-ainega (WR-finish). WR on lühend mõistest water repellent ehk vetthülgav. Tegu on inimesele mittekahjuliku kemikaaliga, mis kuumtöödeldakse kangatehases kanga pindmise kihi sisse ja see jätab kanga pealt libedaks, mille pealt veetilgad hästi maha voolavad ja ei imbu kangasse. NB! Pindtöödeldud, kui ilma veekindla membraanita kangad pole kunagi lõpuni veekindlad ja need märguvad tugevamas vihmas. Ventura SHELL II ehk sisemine vooder on elastsest polüester-kangast, mis on igas suunas elastne, ei vetti nagu puuvill, on kerge ja vastupidav.

KUIDAS VALIDA?
Kõige olulisemad valikukriteeriumid rõivaste valikul on funktsionaalsus ja lõige, kuid silmas tuleks pidada ka riide kasutusotstarvet.
Kui tugev ja rebenemiskindel peaks kangas olema?
Kui raske see riideese võib olla?
Kas peab olema vettpidav või piisav tuulepidavusest?
Milliste (alus)riietega koos seda kantakse?
Kas soojustus-vooder on vajalik?
Millised on kanga tehnilised omadused?

D-wear e-poes on iga toote juurde märgitud kõik Didriksons1913 tooteid iseloomustavad näitajad.

Vaata lisa:

http://www.didriksons.com/